Zarf Yapılışı ( Anlatımlı)

Zarfları artık haberleşme aracı olarak kullanmasak da günlük hayatımızda hala geçerli bir işlev görmektedir. Özellikle ofislerdeki çalışma anlayışında zarflar hala önemli bir yer tutar.

Zarflar taneyle alındığında çok ucuz bir maliyettedir. Ancak çalışma ortamlarında küçük küçük maliyetleri aylık ve yıllık gider olarak hesapladığınızda ortaya büyük ve şaşırtıcı miktarlar çıkmaktadır.

Dolayısıyla ev ya da özellikle iş yerlerinde zarf satın almak yerine çok basit yöntemlerle istediğiniz şekil ve renkte kısa sürede zarf yapabilirsiniz.

Zarf Nasıl Yapılmaktadır?

Zarf yapmak için A4 kağıt, yapıştırıcı ve cetvele ihtiyacınız var.

Önce ortada çizgi oluşacak şekilde kağıdı katlayın ve tekrar açın.

Daha sonra çocukların uçak yaparken katladıkları şekilde, kağıt çizgisinin üst kısmındaki sol ve sağ köşeleri ikiye katlayın.

Tabi bu işlemi yaparken orantısızlık yapmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde verimli sonuçlar alamazsınız.

Ardından kağıdı yatay pozisyona getirin. Kağıdın üçgenin alt kısmında kalan sağ ve sol kenarlarını cetvelle ölçerek 3,5 – 4 cm genişliğinde olacak şekilde katlayın.

Ve son olarak kağıdın alt kısmını çizgilerin kesiştiği noktanın üzerine doğru katlayın. İyice katladıktan sonra tekrar açın ve kenar kısımlarına özentili bir şekilde yapıştırıcı sürün, katlama işlemini tekrarlayın.

Bu yöntemlerle kullandığınız kağıdın niteliğine, rengine göre kullanışlı zarflar elde edebilirsiniz.

Zarf yapılışı itibariyle çok kolay bir işlemdir. Bu kapsamda anlattığımız bilgiler sayesinde birbirinden şık ve estetik zarflar yapabilirsiniz.

Yorum Yapın!