Yeni Örgüler 2018

Yeni örgüleri görselleri ile beraber sitemizde inceleyebilirsiniz. . Yeni teknikler ile örgü modelleri de sürekli kendisini yenilemektedir. Bu sene yine ip dünyasında çok fazla çeşit mevcuttur.

En son örgü modelleri anlatımlı olanlara bakarsanız bu sene yine klasiklerden yana bir yönelim olduğunu görürsünüz.

Buna bir örnek de balıksırtı modeli olmaktadır. Her kış kazaklarda en çok gördüğümüz motif şimdi de vazgeçilmez modeller arasındadır.

Farklı örgü metodları denemek isteyenler için ise çift pirinç tok görüntüsü ile sağlam örgüler örmek isteyenlerin tercih edebileceği bir modeldir.

Ayrıca yine bir klasik olan baklava dilimi desenli örgü kazaklar revaçtadır. Sizin için baklava dilimli kazaklar, hırkalar ve yelekler yapabilesiniz diye baklava modelinin yapılışını yazılı hale getirdik.

Baklava Modeli Yapılışı

Öncelikle lastik kısmını örersiniz. Daha sonra 6 ilmek ters örülür bunu takip eden 8 ilmek düz örülür. Bu sıra bittikten sonra diğer sıra ile aynı şekilde önden görünmesi için 6 ilmek düz 8 ilmek ters örülür. 3 ilmek sağa kayrılır.1 ilmek de içe alınır. Aldığımız 3 ilmek sola geçirilir.

Bu 3 ilmek 8 ilmeğe çıkana kadar biir baklava şeklinin ortasına gelinmiş olur. 8 ilmeğe çıktıktan sonra 3 ilmeğe kadar tekrar düşülür. En tepe noktaya ulaşılınca tekrar 6 ilmek ters örülür ve aynı işlemler tekrar yapılır.

 

 

Yorum Yapın!