Yeni İğne Oyaları 2018

Havlu kenarlarını süslemek sanattır. Bu sanata el yatkınlığı olanlar çok şanslılar. Birbirinden güzel desenlere sahip modeller yaratarak parmak ısırtmayı başarabiliyorlar. Hele bir iğne oyası ile süslemeli havlular var ki, çok zahmetli bir iş olmasına rağmen kadınların vazgeçemediği bir model.

Vazgeçilemez olması çok normal. Çünkü iğne oyaları, havlulara çok yakışıyor. Özellikle çeyiz bohçalarına konulan, genelde erkeklerin bu durumu anlamakta zorluk çektiği iğne oyalı havluların kıymetini bir tek kadınlar bilir. Çünkü nakış nakış işlenen el emeği, göz nuru emekler onlar!  Özellikle bambu havlulara çok yakışıyorlar.

İğne oyalı işlemeler elbette sadece havlulara güzellik katmıyor. Yazmalar, danteller ve namazlıklarda da kullanılan en son yeni iğne oyaları merak ediyor musunuz?

İşte merak ettiğiniz en son yeni iğne oyaları :

Denizci işaretli iğne oyaları

Çiçekli işlemeli iğne oyaları

Tomurcuk gül yapımlı iğne oyaları

Kalp modelli iğne oyaları

Boncuk işlemeli iğne oyaları

Oya sepeti iğne oyaları

Lale yapımlı iğne oyaları

Birbirinden şık ve desenli el, yüz ve banyo havlularının iğne oyalarıyla işlenmesi havlulara muazzam bir görüntü katıyor. Evlerimizin güzelliğine güzellik katan bu havluları işleyen kadınlar, gerçekten harikalar yaratıyorlar.

Bu emeğe saygı duymak gerek. 2016 yılının iğne oyalı havlu modellerinden bahsetti. Elbette öne çıkan çok model var. Ancak özellikle çeyiz bohçalarının vazgeçilmezlerinin bu modeller olduğunu belirtmemizde fayda var.

 

 

Yorum Yapın!