Yazma Kenarı Modelleri 2018

Havlu kenarlarında, yastıkların üzerinde veya farklı yerlerde tercih edilen iğne oyaları veya tığ oyaları yazma kenarı yapımında da tercih edilmektedir.

Sade fakat hareketsiz olan yazmalara biraz hareket ve renk katmak adına yapılan yazma kenarlarının ve modellerinin bir çok çeşidi olduğu bilinmektedir.

Her an yenilenen ve her an yeni bir model çıkarılmaya müsait olan bu oyalar her yazma için kullanılabilir.

Farklı renklere sahip olan yazmalara ve tek renk olan yazmalara göre ayrılan oya modelleri kişinin isteğine göre değişmekte ve şekillenmektedir.

Yazma kenarı yapımı model seçimine göre zorluk ve kolaylık seviyesini belli etmektedir. Sadece tek bir ipten ve tek bir renkten yapılan yazma kenarları kolay bir örnekle de yapılabilir.

Fakat farklı iki veya üç renk kullanılarak veya boncuklu, pullu, çicekli, böcekli yapılmak istenen yazma kenarları biraz oya yapan kişiyi zorlayabilir.

El alışkanlığı edindikten sonra bazı insanlara zor gelmeyen bu desenler yeni başlayanlar ve modeli ilk kez deneyenler için oldukça zordur.

Yazma kenarlarında kullanılan en kolay model deve modelidir. İğne oyası ile yapılan bu model tek bir renkle yapılırsa daha hoş durmaktadır.

Bazı insanlar deve modelinin üzerine sarı bir tomurcuk ve bir kaç deve modelini yanyana yaptıklarında çiçek görüntüsü oluşturabilmektedirler. Bu model oldukça hoş ve zarif göründüğünden dolayı çok sık tercih edilmektedir.

Yorum Yapın!