Resimli Güzel Örgü Örnekleri

Resimli örgüler sayesinde çok sayıda örgüyü sıfırdan nasıl yapabiliriz öğrenmek mümkün olacaktır. Resimli şekilde adım adım yapılan açıklamalar ile eline tığ ya da şiş ve öreceğiniz elbise, kazak, yelek ve daha fazla çeşitte her ürün için artık örgünüze başlayabilirsiniz demektir.

Elinizde malzemeniz olduktan sonra resimli açıklamalar ile örgü modellerini ve yapılışlarını pek çok kaynaktan bulmanız mümkün olacaktır.

Bu kaynakların en başında elbette ki çok eski zamanlardan beri resimli örgü modelleri ve yapılışlarının şemalı anlatımlarına yer verilen moda dergileri yer almaktadır. Moda dergilerinde hemen her çeşitten örgü ya da el işinde şemalı açıklamalar bulmak mümkün olmaktadır.

Resimli örgü modellerini moda dergiler üzerinden olduğu gibi internet üzerinden resimli örgü anlatımları şeklinde bulabilirsiniz.

Hazırlanan internet sitelerindeki kaynaklar moda dergilerindekinden çok daha geniş olmaktadır. Her çeşitte desenin ya da motifin yer aldığı internet sitelerinde tek tek her motif ya da desen için ayrıntılı anlatımları bulmak mümkündür.

Aslında moda dergilerinde ve hobi blogları, el işi siteleri ve daha pek çok internet sitesinde yer almış olan ve öğretici bir görev üstlenmiş olan örgü modellerinin resimli şemaları ile kolay şekilde istenilen modeli kısa sürede öğrenip de örmek mümkün olmaktadır. İnternetin hanımların dünyasına etkilerinden biri de bu şekilde olmuştur.

 

Yorum Yapın!