Resimli Dini Sözler

En güzel resimli dini sözler arasında ayetler, hadisler ve büyük dini alimlerin sözlerini saymak mümkün olmaktadır. Tebliğ her müslümanın görevi olmaktadır.

Müslümanlar için dini sözleri paylaşarak tebliğ vazifesini yerine getirmek artık internetin ve internet dolayısı ile paylaşım araçlarının artması sonucu daha mümkün bir hal almış olmaktadır.

İnternet asılsız da pek çok sözü barındırmaktadır. Pek çok alime ait olmayan sözün sevilen alimlere aitmiş gibi gösterildiğini görmekteyiz.

Hele ki Peygamber Efendimize ait olmayan bir sözün ona aitmiş gibi lanse edilmesi büyük bir günah olmaktadır. Ayrıca dinen sözlerin çarpıtılması büyük bir vebal altına girmek olacaktır. Hoşunuza giden en güzel resimli dini sözleri dahi paylaşmadan önce hakikati barındıran bir söz olup olmadığını iyice araştırmak gerekmektedir.

Dini Sözler Ve Bu Sözleri Söyleyen Alimler Hakkında

Özellikle dini metinler pek çok kişi açısından imani yönden önem taşımaktadır. Bir dini sözün etkileyiciliği oldukça fazla olmaktadır.

Özellikle Mevlana, Yunus Emre gibi büyük tasavvuf insanları insanların kalplerine dokunan dini sözleri söylemiş olan İslam alimlerinden bazılarıdır.

Daha çok sayıda var olan İslam alimleri her ettikleri sözde bir büyük ve derin anlamı gizlemişlerdir. Zaten boş konuşmanın sadece zaman israfı olması nedeni ile dolu dolu konuşan bu önemli şahsiyetlerin sözleri de bu anlam yoğunluğu nedeni ile evrensel bir şekilde etki uyandırmaktadır.

Yorum Yapın!