Örgü yelek modelleri 2018

Örgü yelek yapmak  için son zamanlarda özellikle ince yapılı ipler tercih edilmektedir. Çünkü artık pek çok ev yaz kış oldukça sıcak olmaktadır.

Özellikle kalın örgü yelek yapımı ile yeleklerin kış aylarında da kabanların altından kaba bir görüntüye neden olması nedeni ile daha çok mevsimlik yelekler hazır giyim sektöründe olduğu gibi örgü yeleklerde de tercih edilmektedir.

İnce dokudaki yelekleri yaz aylarında dahi akşamları hatta gündüzleri tercih etmek mümkündür. Özellikle ip dünyasındaki renk çeşitliliği göz önüne alınarak kombinleriniz için uygun renkli olan örgü yelekler örebilirsiniz. Böylece oldukça uyumlu ve tarz bir görüntü içinde olursunuz.

Son moda yelekler arasında artık özellikle neredeyse ayak bileklerine kadar uzanan yelek modellerini görmekteyiz. Bu yelekler ile hem vücudun hatlarını bir nebzede olsa gizlemek mümkün olmaktadır.

Özellikle çok uzun yelekler çok uzun bir örme süresi gerektirse de neyse ki yeleklerde son modaya bakacak olur isek daha çok sadece örgü modelleri görmek mümkündür.

Ayrıca uzun yelekler beden sıkıntısı da diğer örgü ürünlere göre çok fazla olmayacağı için de büyük avantaja sahiptir.

Özellikle tesettür modasında öne çıkmış olan uzun yeleklerin önlerinde genellikle düğmeler bulunmasa da bazı modellerde hoş taşlardan düğmeler ve broşlar ya da deri ve metal detaylar ile fermuarlar görmek mümkündür.

Yorum Yapın!