Örgü Kazak Modelleri 2018

Kazaklar gardıroplarımızın vazgeçilmez parçalarıdır. Soğuk günlerde bizi sıcacık tutarlar. Kazakların mağazalardaki fiyatları bazen dudak uçuklatan cinsten olabilmektedir. Elinizden de geliyor ise alın şişleri ve kendi kazağınızı kendiniz örmeye başlayın.

Öncelikle kıyafetleriniz ile kolay kombinleyebileceğiniz bir renkte ip seçimi yapmalısınız. Bu seçiminiz doğrultusunda en son örgü kazak modellerinden kazaklarınızı örmeye başlayabilirsiniz.

Yeni örgüleri incelemenizde fayda var. Çünkü kazaklarınız örebileceğiniz o kadar çok çeşitte örnek motif var ki kendi tarzınıza uygun olanı seçmelisiniz. Sade kazaklar sevenler için sade ama kendini gösteren modeller olduğu gibi çok ağır ve şık duran, kendisini gösteren modeller de yok değildir.

Kazaklarınız örerken bazı motifleri kazaklarınızın omuz başlarında kollarında kullanarak sadece size özel bir model oluşturabilirsiniz.

Kazakları bol örmeyin. Çoğu kazağın örüldükten sonra çok fazla giyilmemesinin nedeni beden olarak tam örülememesidir. Kazakları örerken beden yapısına uygun olarak tam örmekte fayda vardır. Bunun için ipin yapısına da dikkat etmek gerekir.

Kazaklarda her zaman moda olmuş olan balıksırtı modelini kullanabilirsiniz. Bu modele sahip pek çok kazak fahiş fiyatlara sahipken siz bu kazağı yaklaşık 10 liraya mal edebilirsiniz.

Sade bir örnek üzerinden kazaklarınız örmeye başlamış iseniz renk şeritleri geçerek kazaklarınıza değişik hava katabilirsiniz. Bu sene mavinin ve yeşil tonları çok moda. Sizde bu renkleri kullanıp aralara bu renklerin açık tonlarından renk şeritleri yapabilirsiniz.

Yorum Yapın!