Örgü Hırka Yapılışı ( Anlatımlı)

Basit Hırka Modelli Tarifi
1 – 38 beden genç bir kız için yaklaşık olarak 75 ilmek başlayın. Yaklaşık 10 santimetre bir düz bir ters örerek lastik kısmını bitirin. Daha sonra istediğiniz modeli örmeye başlayın.

2 –  Koltuk altına geldiğinizde 8 ilmek kesin ve yukarıya doğru modelinizi örmeye devam edin.

3 –  Aynı işlemi ön taraf içinde uygulayın.

4 – V yaka örebilmek için ilk sırada 1 ilmek kesin. Yukarıya doğru keserek devam edin. En son keserek bitirin. Yanlarını yorgan iğnesiyle birleştirebilirsiniz.

Her ne kadar hazır kıyafetlere yönelmiş olsak da son günlerde el örgüsü hırkalar popülerliğini koruyor. Örgü hırka yapmak biraz zahmetli bir iş olsa da hala sevgiliye, torunlara hediye edilebilecek en güzel hediyeler arasında.

Örgü hırkaları büyük küçük herkesin uzun yıllar giyebilir ve modası hiçbir zaman geçmeyecektir. Son günlerde hırka örmeye başlayacaksanız popüler modelleri ve renkleri bilmekte yarar var.

Tüylü, kabarık, şişman gösterecek iplerden uzak durun. Eğer acemiyseniz, fazla model bilmiyorsanız kendiliğinden desenli alize ipler tam size göre.

Bu ipler hırka örmek içinde oldukça uygun yapıda. Küçük çocuklarınız için öreceğiniz hırkalarda bebe yününü tercih edin.

Bebe yünü oldukça yumuşak bir iptir. Yıkandığında asla pamuklanma yapmaz ve sertleşmez. Genç kızlar için öreceğiniz hırkalarda uzun modelleri kullana bilirsiniz.

Bu sene uzun hırkalar çok popüler. Haki ve lacivert hırkalar için vazgeçilmez iki renk. Genç erkekler için siyaha yakın tonlarda gri renk hırkalar için vazgeçilmez. Yalnız hırka örerken değil bu renk tavsiyeleri alışveriş yaparken de dikkate alabilirsiniz.

Örgü hırka yapmak biraz zor ama birkaç ufak püf noktayla çok keyifli hale getirile bilir. Örneğin ilk kez hırka örecekseniz bebek hırkası örmekle işe başlayın.

Bebek hırkası hem kısa sürede bitecek hem de çocuklarınıza yahut sevdiklerinize ucuz, mükemmel hediyeler olacaktır. Daha sonra kendinize bir hırka örün fakat olabildiğince kalın ipler kullanın. Bu sizin çabuk sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yorum Yapın!