Örgü Bebek Yelekleri 2018

Bebek bekleyen hanımların, yeni evli hanımların annelerinin, anannelerin, babaannelerin bebek yelekleri en büyük telaşlarıdır. Nedense başka bir şey değil de en çok yelek bebeklere örülür. Bebekler pek çoğumuzun bildiği şekilde yetişkinlere göre çok daha fazla üşürler.

Annelerde bunu bilir hem daim onları daha kat kat sarmalarlar. Bebek yelekleri, bebek battaniyeleri ayrıdır. Hepsinin de belki yüzlerce ya da daha fazla modeli vardır.

En son örgü bebek yelekleri modellerinden bazılarından bahsetmek istiyoruz.

Değişik renkler ile örüp de modeller ekleyebileceğiniz en son örgü bebek yelekleri nohut örneği ile örülmüş oluyor. Ayrıca böğürtlen örgü modeli ile tok duruşlu yelekler örebilirsiniz.

Böylece yelekler bebekleri daha sıcak tutabilir. Kır çiçeği örgü modeli kullanarak renkli kır çiçeklerini en son örgü bebek yelekleri motiflerine yerleştirebilirsiniz. Tığ işi köprü örgü modelini kullanarak güzel duran bebek yelekleri örebilirsiniz. Zigzag örgü modelleri de bebek yeleklerinde çok şık duruyor.

Çok fazla değil ama birkaç renkte şeritli yelekler de çok tercih ediliyor.

Bebek yelekleri örmek için iyi kalitede yünler kullanmak önemlidir. Ayrıca renk seçimleriniz de önem arz etmektedir. Kendinizi kız için pembe, erkek için mavi diye şartlandırmayın. Artık yün iplerde o kadar çok renk çeşidi var ki tatlı tonlar seçin. Mavi gerçekten zeka açan bir tondur. Ancak illa bebe mavisi bebek yelekleri örmek zorunda değilsiniz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

One Response

  1. Gülcan

Yorum Yapın!