Örgü Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? ( Kolay Anlatım)

örgü bebek battaniyesi yapımı anlatımlı

Yukarıda görmüş olduğunuz bebek battaniyesinin nasıl örüldüğü hakkında kısa ve öz anlatımla sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Ben güzel hobiler sitesi sahibi zeynep’in arkadaşı serap. Hem ona hem ziyaretçilerine katkıda bulunmak için arada sırada yapmış olduğum örgüleri anlatıyorum.

Örgü bebek battaniyesi 70 ilmekle başlanıyor. İlk sırasında 10 ilmek düz olarak örülüyor.

Nasıl Örülür?

70  ilmek tamamlanana kadar 10 ilmek ters 10 ilmek düz olacak. 30 sıra bu şekilde olacak yani kare oluşmuş olacak.

İkinci sıraya gelindiğinde düz yapılan örgünün üzerine 10 ters örgü yapılacak. Ters olanın üzerine de düz örgü yapılacak.

Örgü bir şekilde ilerleyecek ben 20 sıra yaparak bebek battaniyesini tamamladım.

isteğe göre genişletilip daha sonra her kare içerisine yada serpiştirerek süs yada düğme dikebilirsiniz.

İşte bu kadar! Ne kadar kolay değil mi? Sizlerde bebeğiniz için kolayca sıkılmadan örgü battaniyeler yapabilirsiniz. Ben zamanında kızım için örmüştüm ve ikinci kızım için kullanmaktayım.

Dışarıda satılan ne olduğu belirsiz battaniyelerden satın almaktansa, boş zamanlarınızda sizlerde evinizde kendi el emeğinizle kolay battaniyeler örebilirsiniz.

Örgü ipi olarak dilediğiniz rengi kullanmakta özgürsünüz. İlla benim kullandığım rengi kullanmanıza gerek yok! Merak ettiğiniz ve takıldığınız yerleri çekinmeden bana sorabilirsiniz.

Büyük bir memnuniyetle cevaplayacağımdan şüpheniz olmasın. Hepinize mutlu günler dilerim. Kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın!

Yorum Yapın!