Örgü Bayan Hırka Modelleri 2018

Özellikle kadınların örgü konusundaki üretkenlik ve zekalarının üzerine söylenecek laf olmasa gerektir. Her gün yeni bir örgü tekniği ile karşılaşmaktayız. Malum sosyal medyanın yaygınlaşması ile örgü dünyasında da eskiden kimseye verilmeyen örgü sırları artık daha çok paylaşılır olmuştur. Sonuç olarak bizler de daha değişik hırkalar yelekler örebilmekteyiz.

Yeni örgü hırkaların içerisinde en çok sade modelli ama renkli olanların beğeni topladığını gördük. Sizin için bu sade modelleri inceledik. Yine kadınların bu modellere de çok ilginç isimler verdiğini gördük. Değişik isimli bir örnek olarak Türkan Şoray Kirpiği de tek renk örülür ise çok sade görünüme sahip ama hoş duran bir model olmaktadır.

Bu ilginç isimli örgü tekniklerinden biri de Zeki Müren’in dişi modelidir. Bu model bir nevi renk oyunları ile kendisini gösteriyor.

Koyu renk, açık renk zıtlığı ile de modelin kendisini göstermesini sağlayabilirsiniz. Örgünüze başladığınızda birkaç sıra koyu renk ile düz ördükten sonra iki sıra açık renk ile örülür.

Daha sonra koyu renk ile bir sıra örülür. Bu sırada alt sırada beyaz ile örülen alttaki sıralardaki açık renkli ilmekler sökülerek koyu renk ile örülür. Bir sonraki ilmek yine açık renk ile örülür. Eğer modelin bitmiş halinin resimlerine bakarsanız çok hoş duran en son örgü hırka modellerinden biri olduğunu görürsünüz.

 

Yorum Yapın!