Kolay Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarı yapmak artık tarihe karıştı gibi bir şey. Kadınların çalışma hayatına atılmasıyla artık çeyiz yapacak zamanlarının olmaması ve özellikle de çeyizlerin olmazsa olmazlarından havlu kenarlarının artık hazır satılmaya başlaması, çeyiz yapacak kızları bunları almaya yöneltiyor.

Artık evde oturarak çeyiz yapma devrinin çoktan kapandığı günümüzde ancak kolay havlu kenarı örnekleri bulan kızlar boş zamanlarında bunları yapabiliyorlar.

Diğer çeyizliklerini ise alıveriyorlar. Aslında havlu kenarı yapmak için gerekli olan şeyler fazla değildir. Bunları kolayca tedarik edebilirsiniz. Havlu kenarı yapmak için gereken malzemeler ise şunlardır.

• Tığ

• Birkaç renk ip

Malzemesi bu kadar az olan havlu kenarı yapmak için tığ ve ipin bir araya gelmesi yeterlidir.

İlk Başta Neden Kolay Havlu Kenarlarını Tercih Edilmeli?

Kolay bir havlu kenarı örmeye karar vermek hem sizi sıkmayacak, hem de zorlanmayacağınız için kolay örneklerden başlamak en mantıklı iş olur.

Önce özellikle havluya uygun motiflerin ve ip renginin seçilmesinde yarar vardır. Tığ ile örülen havlu kenarlarına önce büyük tığ ile başlamak en akıllıca iş olur.

Bunun nedeni ise zaten kolay havlu kenarı örnekleri ile başlayacağınız havlu kenarı örme işinde büyük tığla işleme yapmak hem daha kolay olacak, hem de daha gösterişle bir havlu kenarı ortaya çıkacaktır. Büyük tığ ile ördüğünüz havlu kenarlarını da kısa sürede bitireceğiniz için sıkılmanız da gerekmeyecektir.

SONY DSC

 

Yorum Yapın!