Kanaviçe Örnekleri yeni 2018

Kanaviçe etamin işine benzer. Konuya çok yabancıysanız, ilkokullarda el işi dersleri müfredatları olan, etamine tığ yardımıyla 5’er, 10’ar cm’lik ipleri geçirerek çeşitli şekiller, motifler oluşturmalı uygulamaları aklınıza getirirseniz anlayabileceksiniz.

Kanaviçe nasıl yapılır?

Kanaviçe eşsiz bir sanattır.

Kanaviçe, bir keten bezine yapılan işlemelerdir.

Bu işlemeler, farklı renklerde ve türlerde iplerle yapılmaktadır.

Kanaviçe ile görsel anlamda bir sanat zevkini yansıtan tablo yapabileceğiniz gibi benzer mantıkla evinizdeki eşyaların süslemelerini de yapabilirsiniz. Bu bir zevk ve tercih meselesidir.

İlk kez yapacaksanız tığ ile işlemenizi öneririz.

Kanaviçe bir çarpı yapma işidir.

Önce bir model bulmalısınız. Bu model dini bir motif olabilir. Manzara olabilir. Sizin ustalık derecenize göre değişebilecek ve tabi en önemlisi yapmak istediğiniz motife göre belirlenecek bir modeli ipliklerle kumaşa çapraz işlemlerle uygulayacaksınız.

Kanaviçe örnekleri deyince uçsuz bucaksız bir zenginlik vardır.

Örneğin bir masa örtüsü ve bu masa örtüsüne uygun bir sofra takımı yapabilirsiniz. Aynı renklerle, aynı motiflerle kanaviçe sanatını kullanarak ortaya görsel anlamda bir zevk çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda da evlerinizde de muntazam bir şekilde kullanacağınız eşya işlevi de görür.

Kısaca, kanaviçe yapmak için gerekli olan malzemeler şunlardır: Kumaş, iğne, farklı renklerde iplik ve son olarak emsal alacağınız bir model.

Kanaviçe örnekleri ve yapılışı ile ilgili bilgileri aktardık. Siz de Kanaviçe örnekleri ve yapılışı ile ilgili kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yorum Yapın!