İğne Oyası Örnekleri 2018

İğne oyası hiçbir zaman popülerliğini kaybetmemiştir. Genç kızların çeyizlerinin vazgeçilmezidir. İğne oyası yapımı oldukça zor, uğraştırıcı ve el becerisi isteyen bir uğraşıdır.

İğne oyası yapımı hanımları oldukça zorlar. Zor olduğu kadar da hanımların ilgisini çeker. İğne oyası pek çok yerde süsleme amaçla kullanılmaktadır.

Havlu kenarlarında, baş örtüsü kenarlarında, kanaviçe kenarlarında, vitrin dantellerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Son yıllarda takı sektörüne de iğne oyası çığ gibi düşmüştür.

Vitrinleri uzun süre iğne oyası ve boncuklarla süslenmiş zarif kolyeler, bilekler, küpeler süslemiştir. Ünlü bir çok takı firması iğne oyası motiflerini uzun bir süre kataloglarında yer verdi. İğne oyası son aylarda tesbih süslemeciliğinde de kullanılmaya başladı.

Hanımların el emeklerini müşteriyle buluşturmak için pek çok site faaliyette. Artık müşteriler hanımlara internet üzerinde özel sipariş üzerine istedikleri renk ve modelde iğne oyasına ulaşabilmektedirler.

İğne Oyası Yapımında Öneriler:

Baş örtülerimizde iğne oyasını bütün kenarlara uygulayacaksanız daha küçük motifler kullanılmalı fakat yalnız tek bir kenara uygulayacaksanız daha büyük motifler kullanmalısınız. Baş örtüleriniz için yapacağınız oyalara olabildiğince baş örtünüzün içindeki renkleri kullanın.

Büyük motifleri daha çok havlu kenarlarında kullana bilirsiniz. Tek renk baş örtülerine daha çok zıt ve fosforlu renkler kullanabilirsiniz.

Fular kenarlarına saç tokalarına gömlek yakası ve kollarına mutfak peçeteliklerine iğne oyası uygulayabilirsiniz farklı olacaktır. Yıkanması ütülenmesi kullanımı oldukça zordur. Oldukça emek ister. Çok çabuk bozulur.

 

Yorum Yapın!