İğne Oyası Modelleri 2018

İğne oyası yapmak zor iştir. Yapanın, yapabilenin eline sağlık diyerek, iğne oyası modellerinin yapılış aşamalarından bazı detayları sizlere aktarmaya çalışacağız.

İğne oyası yapmak zor ve meşakkatli bir iştir. Ancak bu sizi yıldırmasın. Bir kere örgü örmenin inanılmaz bir büyüsü var. Evinizde kullanacağınız araç ve gereçlere katkı yapabiliyorsunuz.

Öte yandan iğneyle ne kadar ince işlemeler yapabilirseniz yaşınızın ilerleyen safhalarında Alzheimer gibi birçok hastalığın da önüne geçersiniz. Ve belki de en önemlisi yapılışı zor olan iğne oyasını ticari bir faaliyete dökmeniz durumunda güzel paralar kazanma olanağınız her zaman mevcuttur.

Peki iğne oyası nasıl yapılır?

İğne oyası naylon iple yapılır. Renk tercihi size kalmıştır. Tabi ki adı üstünde bu örgü, iğneyle yapılmaktadır.

Yazma ve havlu kenarlarına, çiçekli motiflerle yapılabilmektedir. Dahası yatak odasındaki yatak ve yastık örtülerine vitrin, masa gibi eşyaları içinde barındıran bütün oturma ve salon takımlarındaki örtülerde iğne oyası kullanılabilir.

İğne oyası bildiğiniz basit dikiş iğneleri kullanılarak yapılır.

İpi iğneye geçirdikten sonra harikalar yaratmaya başlayabilirsiniz. Dediğimiz gibi iğne oyası zor zanaattır. Ancak yaptığınız taktirde bütün eşyalarınızın süslemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

İğne oyası örmek isteyenler için pek çok model mevcuttur. Menekşe, papatya, gül, çam ağacı gibi aklınıza gelebilecek bütün bitki türlerini nakış nakış işlemek için daha ne bekliyorsunuz?

Yorum Yapın!