havlu Kenarı modelleri yeni 2018

Lavaboların en sık kullanılan ve bir gün süreyle değiştirilen (belki daha az) eşyası havlularımızdır. Havlular el, yüz veya ayakların kurulandığı birer kurulama eşyası olarak bilinse de lavabo ortamına zenginlik ve renk katma özelliklerini taşımaktalardır. Bu özellikleri tabiki de havlulara farklılık katmaktadır.

Kısa ve dar olan yerleri iğne veya tığ oyası ile süslemek mümkündür. Havlular birçok örneğe ve geniş bir yelpazeye sahiptir.

Çiçek desenleri ve farklı geometrik desenler oluşturularak havlu kenarına sabitlenerek kullanımı mümkündür.

Havlu ve havlu oyasında her şeyden önce kullanılan renk önemlidir. Hem oyanın hem de havlunun kendini göstermesi kenarına yapılan oya sayesinde değişmektedir. Bunun için bir kaç renk önerileri ve belirlenen renge uygun desen önermek istiyoruz.

Lavabonun renk ambiyansının tamamen beyaz olduğunu ve lavaboda bulunan ışıklar örtüler ve klozet takımlarının sadelikten yana tercih edildiğini var sayalım.

Bu beyazlığın bozulmaması için de genelde beyaz ve krem rengi havluların seçildiğini düşünürsek havlu kenarına kullanılacak renklerden birisi toz pembe, ikincisi tercih ise lila olabilir.

Yine beyaz olan ambiyansa biraz renk katmak adına fazla abartı olmadan sarı bir havlu ile krem rengi havlu kenarları yapılarak kullanılabilir.

Fazla renkli bir lavabo düşünecek olursak ortamın havasını biraz sakinleştirmek adına sade ve tek renkte kullanılan havlu rengine yine tek düze bir oya kullanılabilir. Bu oya türü desensiz de olabilir.

 

Yorum Yapın!