Güzel ev dekorasyon örnekleri

Evi dayayıp döşemek bir meziyet işidir. Herkes güzel eşyalar alabilir ancak bunların bir evde birbiri ile bütünlük sağlaması gerekir. Eğer ayrı ayrı aldığınız eşyalar birbiriyle bütünlük sağlamıyorsa istediğiniz kadar güzel parçaları seçmiş olun bir işe yaramaz.

Ev dekorasyonunu bu işte uzmanlaşmış kişiler ve iç mimarlar yapabilir. Ev döşerken en sık yapılan hatalar ve çözümler şunlardır.

Halıların ölçülerinin iyi alınması,

Mobilya almadan önce oda ölçülerinin iyi alınması gerekir.

Aksesuarlara fazla para harcamayın çünkü modası geçtiğinde bu aksesuarlardan sıkılabilirsiniz. Eski moda çiçek dekorasyonu mekanı kötü gösterecektir yeniliklere açık olun.

Mobilyalar Nasıl Seçilmelidir?

Uzun yıllar kullanacağınız mobilyalara daha çok dikkat etmeniz ve bunların renk seçimlerinin çok iyi yapılması gerekir. Özellikle parlak renklerin modası daha çabuk geçmektedir.

Mat ve ağır renkli mobilyalar uzun yıllar kullanılabilir. Mobilyaların renginde uygun perde seçimi de en güzel dekorasyonlar için olmazsa olmazlardandır.

Birbirini tamamlamayan mobilya ve perde renkleri ve türleri evinizi çok kötü gösterecektir. Bu nedenle bu konuya oldukça dikkat etmekte yarar vardır.

Yeni ve çok şık solan takımı aldığınızda parçalarını doğru yerlere koymazsanız en kötü malzemeden yapılmış salon takımlarını bile arar hale gelebilirsiniz. Mobilya alırken ölçüyü iye almakla beraber aldığınız mobilyaların parçalarının dizaynı da çok önemlidir. Bu nedenle neyi nereye koyacağınızı çok iyi tespit etmeniz gerekir.

Yorum Yapın!