Güzel Dantel Pike Takımları Modelleri

Bahar gelip havalar ısınmaya başladığında gece örtündüğümüz yorganlar ağır gelmeye başlar ve yorganların yerini pikeler alır. Pikeler yorganlara göre daha hafif olduğu için insanları ılık ve sıcak havalarda terletmez. Bu nedenle ılık ve sıcak havalarda pike tercih edilir.

Pikeler yatak örtüsü olarak da kullanılabileceği için yatarken pike kullanmak gün içinde de yatak örtüsü olarak kullanmak için pikeler idealdir. Dantel pike takımları ise yatak örtüsü için ideal olur.

Çeyizlik Dantel Pike Takımları

Dantel pikeler çeyizleri de süsleyen yatak örtüleridir. Her çeyizde mutlaka bir veya iki pike takımı bulunur. Böylece çeyizler de çeşitlenmiş olur.

Danteller genellikle pikelerin bir kenarına uygulanmasına rağmen eğer çeyizlik olarak hazırlanıyorsa o zaman ara danteli veya da tüm kenarlara da uygulanabilmektedir.

Dantel pike takımları çeyizlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Rengini kendinizin beğeneceği pikelere beyaz dantel veya da beyaz pike takımlarına renkli danteller ile çeyizleriniz çok daha mükemmel olacaktır. Ayrıca yatak örtüsü olarak yatak odanıza mükemmel bir görüntü sunacaktır.

Pikelerinize yapacağınız dantelleri pullar ve boncuklarla daha zengin bir hale getirdiğiniz gibi görüntüsünün de çok güzel olmasını sağlayabilirsiniz.

Dantellerle süsleyeceğiniz pikelerinizi ister tek renkli, isterseniz birkaç renkli olarak alabilirsiniz. Ayrıca kendinden desenli pikelerden de tercih edebilirsiniz. Bunlara ise dantel yapmak için modelleri ise kendi zevkinize göre bulup yapabilirsiniz.

Yorum Yapın!