Etamin Seccade Örnekleri 2018

Etamin işlemesi çoğu bayanın hobi olarak gördüğü bir el işidir. Oldukça eğlenceli bir el işi olan etamin işi öğrenilmesi de oldukça kolay bir eylemdir.

Etamin işi ile birçok ev eşyası süslemesi yapılabilir. Teknik olarak kanaviçeye benzeyen etamin işi yine çarpılarla yapılan bir iştir.

Bu el işi ile kanepe yastıkları süslenebilir. Aynı zamanda seccade işlemesinde de en sık kullanılan yöntem etamindir. Etamin seccade yapımı için bir etamin kiti satın alındığı zaman içerisinde tüm malzemeler bulunmaktadır.

Seccadelere cami işlemeleri köşe işlemeleri, kuş veya minare işlemeleri yapılmaktadır. Bu işlemeler bir kâğıt üzerine veya küçük bir kumaş üzerine işlenmiş olarak gelmektedir.

Etamin işlemesi yine çaprazlarla yapılmaktadır. Çarpı işlemeleri kolayca öğrenebilmektedir. Zaten etamin kitinin içerisinde anlatım tarzının tümü ile etamin işlemesini öğrenmek kolaydır. Etamin seccade yapımı için bir model edinerek işleme başlayabilirsiniz.

Çapraz işlemeleri yapmak için ilk önce ipi etamin iğnesinin arkasına geçirin. Etamin kumaşı kare kutucuklar şeklinde bulunmaktadır. Bu küçük kare kutucukların sağ alt köşesinden iğneyi batırarak sol üst köşesinden çıkarın. Sol alt köşesinden iğneyi batırarak sağ üst köşeden çıkarın.

Böylelikle kutucuğu çarpı şeklinde doldurmuş olacaksınız. Tüm kutucukları bu çarpılarla doldurarak etamin işlemesine devam edebilirsiniz. Model işlemelerinin adlandırmalarına göre hareket ederseniz modeli doğru bir şekilde çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.

Yorum Yapın!