En Güzel Yazma Örnekleri

Yazmalar bayanların özel günlerinde giydikleri yazmaları dantel işlemeleriyle güzelleştirirler. Çeşitli yazma modelleri bulunmaktadır. Bunlar iğne oyası dantel çeşitleri, tığ dantel çeşitleri, zincirle, firketeyle yapılan renk renk dantellerle yazmaları süsler.

En çok da çeyizlik yazma çeşitleri dikkat çekmektedir. Kızlar çeyizlerine en güzel yazma örnekleri koymak için arayışlarını sürdürürler. Buldukları örneklerle çeyizlerine en güzel dantel örneklerini örerler. Kültürümüz olan yazma çeşitleri dantel işlemeleriyle bizi anlatmaktadır.

Her türlü yazma kenarları dantel modelleriyle süslendikleri zaman hakikaten de mükemmel olmaktadır. Yazmakar yapılışı bakımından yapan kişinin hayal dünyasını gösterdiği gibi emek ve göz nuru nedeniyle daha değerli olur.

Yazmayı  süslemek için boncuklu oya işi, tığ işi tülbent işi, kurdele oyası tülbent işi yazma kenarları yapılabilmektedir.

Yazma kenarlarına yapılan bu işlemelerin yapılışı zevkli olmakla birlikte çok uzun zaman aldığı için biraz da bıktırıcı olabilir ancak bu işleme bitip yazma kenarına çekildiği zaman bütün yorgunluklar unutulur çünkü dantel ile süslenen yazmaların görüntüsü muhteşem olur.

Bu yazma kenarı dantelleri yaparken genellikle iğne, tığ, firkete ve dantel ipliği yeterlidir. İsterseniz tek renk dantel işlemesi yapabileceğiniz gibi birkaç renk de yapılabilir.

Eğer bir de dantel ipliğinin rengi ile yazmanın rengi de birbirine uyumlu olursa o zaman dantel işlemesiyle süslenmiş yazmanın görüntüsüne bakmaya dayanılamaz.

Yazma Kenarı Oya Modelleri 2016, İğne İşi Oya Örnekleri

Yorum Yapın!