En Güzel Ve Sevimli Bebek Fotoğrafları

Bebeğiniz doğdu ve siz artık onun bol bol fotoğrafını çekmek istiyorsunuz. Fotoğraf makinelerinin daha cep telefonumuza girmediği zamanlarda fotoğraf makinelerinin de çok pahalı olduğu zamanlarda bebeklerimizi fotoğrafçıya götürüp en güzel fotoğrafını çektirmek isterdik ki çerçeveletip evin en güzel yerine asalım.

Ancak teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kendimiz cep telefonu veya dijital fotoğraf makinesiyle güzel bebek fotoğrafı çekmeye çalışırız. Gerçi gerçek fotoğrafçıların çektikleri kadar olmasa da bebek fotoğrafı çekiminin bazı ipuçları da vardır.

Bebeklerin poz vermesi beklenemez çünkü fotoğraf çektiğinizi anlayacak kadar büyük değillerdir. Bunun için en güzel pozu yakalamak için beklememiz gerekmektedir.

Bunun yanında çokça fotoğraf çekin ki bunlardan mutlaka birkaçı tam istediğiniz gibi olacaktır. Bununla birlikte ışık yönünü çok iyi hesaplamanız gerekmektedir.

En iyi çekim ışığı arkanıza aldığınız çekim türüdür. Ayrıca flaşlı çekim yerine ışığı bol olan alanlarda doğal ışık ile fotoğraf çekmek, fotoğrafların çok doğal çıkmasını sağlayacaktır.

Bununla birlikte açık alan yerine bir odada pencere ışığından yararlanırsanız fotoğraflarınız daha net olacaktır.

Ayrıxa çocukların fotoğrafını çekmek için çocukların karşısında hareketler yaparsanız çocuğun gülümsemesini sağlayabilirsiniz. Böylece bebeği gülümserken yakalama olasılığınız daha fazla olur.

Komik surat ifadeleri takınmak da bebeklerin gülümsemesine neden olabilir. Ayrıca komik sesler çıkararak çocuğun gülmesini sağlayabilirsiniz.

 

Yorum Yapın!