En Güzel Resimli Dini Sözler

Dini sözler için çok fazla kaynağı internet üzerinden bulmak mümkün olmaktadır. Özellikle lale, gül ya da camiler gibi dini resimlerin üzerine yerleştirilen bu sözler ile aslında bir tebliğ vazifesi de yerine getirilebilmektedir.

Paylaşımlar için özellikle ayetler ile tebliğ yapmak mümkün olmaktadır. Özellikle Arapçasının yanı sıra Türkçe mealine de yer vererek muhtevasının daha çok anlaşılır bir hal almasını sağlamak mümkün olmaktadır.

En güzel resimli dini sözlerden biri de pek tabi İslam peygamberi Hz. Muhammed(s.a.v.)’e ait olan sözlerdir. Peygamberimizin sözleri aslında dinin tamamlayıcısı niteliği taşımaktadır. Aynı zamanda evrensel nitelikte paylaşımlar olduğu için tebliğ vazifesini onun sözleri ile de gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

Dini sözler arasında tabi ki sahabelerin sözleri de önemli bir yere sahip bulunmaktadır. İnsanlığa öğütleri ile sahabelerin sözleri aslında Peygamber ahlakından bazı güzel kesitleri de bizlere sunmaktadır.

Dini sözler içerisinde tabi ki ünlü İslam alimlerinin öğütlerinden de bahsetmek gerekir. Hem İslam hukuku kuralları, hem İslami yaşam prensipleri hem de ahlaki değerler bakımından önemli kişilerin önemli dini sözleri mevcuttur.

Örneğin Gazali çok sevilen bir İslam alimidir. Her ne kadar felsefeye karşı da olsa aslında düşünce disiplini sayesinde felsefik bir akımın sahibidir. Sözleri çoğu zaman sert olsa da düşüncelerindeki derinlik kişiyi hakikate yöneltmeye yardımcı olmaktadır.

Yorum Yapın!