En Güzel Resimli Damar Sözler

Damar sözler acılarını en derinde yaşayan bizim insanlarımız için önemli oranda paylaşılan sözlerdir. Bu sözler özellikle acılar için kendilerini hırpalayan pek çok kişi için aslında verilmek istenen mesajın tam yerine ulaştırılabildiği sözler olmaktadır.

En güzel resimli damar sözler için şarkı sözlerinde şiirlere, felsefik sözlerden kitaplardaki ya da filmlerdeki repliklere kadar çok sayıda kaynak bulunmaktadır. Bu şekilde aslında benzer duyguları paylaşan kişilerin sözlerinden yararlanma imkanı doğmuş olmaktadır.

Damarın Kralı Müslüm Gürses

Damar denince akla ilk gelen isimlerden biri elbette ki Müslüm Gürses olmaktadır. Şarkı sözleri ile en derinden pek çok kişi vuran sözleri eşsiz yorumu ile dile getirmiş önemli bir sanatçıdır. Sesinin ulaşabildiği uç noktalar nedeni ile tez konusu dahi olmuş olan bir sanatçı olmaktadır.

Şarkılarındaki zalim karakteri anda pek çok kişinin en acı hatıralarında yer almakta olan zalimin bir iz düşümü olma niteliği taşımaktadır.

Acı hatıralardaki o zalimler her biri Müslüm Gürses şarkılarında kendilerine vücut bulabilmektedirler. Elbette ki Müslüm Gürses’in damar olmasına rağmen mutluluk içeren sevda ya da kavuşma içeren şarkıları vardır.

Ancak bu şarkıların her birine sanatçı sesindeki o ahenk ile beraber her nasıl oluyor ise acı bir ifade katabiliyordu. Damar deyince akla ilk gelen bu ismin en güzel resimli damar sözleri zalimlere mesaj vermek isteyenlerin işine yarayabilecektir.

Yorum Yapın!