En Güzel Resimli Bilmeceler

Bilmece bildirmece el üstünden kaydırmaca sözleriyle başlayan ve çocukluğumuzda sobalı evlerde sobanın üstünde kestaneler pişerken bilmece yarışmalarının düzenlenmesi, ihtiyarların gençlere sordukları bilmecelerle uzun kış gecelerinin en güzel akşamları yaşanırdı. Ancak şimdi bu toplantılarda bu tür eğlenceler yaşanamıyor çünkü teknoloji bizden bu eğlenceyi alıp götürdü.

Mutlaka televizyon başında seyredilmese bile açık televizyon eşliğinde sohbetler var artık. En güzel resimli bilmeceler ise artık internette bulunuyor.

Eğer eğlenmek istiyorsanız internetten bu siteleri bularak bu sitelerde bilmeceleri çözmeye çalışabilirsiniz. Ancak bu siteler hem sizin eğlenmeniz, hem de beğendiğiniz bilmeceleri sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak sizi izleyenleri de eğlendirmek için size hizmet veriyor.

Bu bilmeceler bazen cümlelerin birleşmesiyle cevaba ulaşılırken, bazen de ipuçları verilerek bazı eşyalar hayvanların bulunması istenir. Mesela belgeli su baskınına ne denir dendiğinde belgesel cevabı ilk başta kimsenin aklına gelmez. Ancak cevabı bilenler bunu çıkarabilir.

Saat niçin tehlikelidir sorusunun cevabını ise akrebi olduğu için diye verdiğimizde hepimizin yüzünde gülücükler oluşur. Çünkü cevap komiktir.

Eğer siz de sizi sosyal paylaşım sitelerinde izleyenleri biraz eğlendirip, biraz da düşündürmek isterseniz yapmanız gereken bu sitelerde bulunan en güzel resimli bilmeceler paylaşın.

Bu bilmeceleri görenler de hem bu bilmeceleri cevaplarken, hem de eğleneceklerdir. Hemen bu sitelere girin ve eğlenceli ve komik bilmeceleri paylaşmaya başlayın. Bunları paylaşmak sosyal paylaşım sitelerinde sizin de bir yer edinmenizi sağlayacaktır.

Yorum Yapın!