En güzel elişi hobiler

Hobi insanın kendisine verdiği değeri yansıtır. Gün içerisinde kendisine ayırdığı vakittir.

Sizin İçin Seçtiğimiz Güzel Hobilerden Bazıları

Yağlı boya, en güzel hobilerdendir. Soyut çalışırsınız. Ruhunuzu, iç dünyanızı tuvale yansıtır. Somut çalışırsınız, objeleri taklit edersiniz, bu bakış açınızı iyi ayarlamanızı, ışığı görmenizi sağlar.

Renklerle olan arkadaşlığınız, renklerin birbiriyle raksı ilham verir. Renklerin ahengine dalmaya başlarsınız. Derin bakmanızı sağlar. Güzel görmenizi sağlar. Yağlı boya sizi sanata bağlar.

Ve ahşap boyama sana ahşap üzerine atılan akrilik, vernik kokusu, cila parlaklığı gibi bir huzur verir. Sukut içinde boyamanı tamamlarsınız.

Ahşap tasarlama ne güzel hobidir.

Ahşaba, sizi yansıtan estetik görüntüler ortaya çıkaracak ince detaylar verirsiniz. Ahşaptır diye sert ve hızlı değil de, ahşabı kırmadan delikler açar ve güpürler işlersiniz.

Yani bu hobi sabır işidir. Belki de ahşaba şekil verirken tıpkı ahşaptan yaptığınız gemiyi, okyanusta yüzdürür gibi hülyalara dalarsınız.

Vitray çalışması ile rengarenk camlarla dünyanızı yansıtırsınız ve sanatınız hep değişkendir. Işık hareketleri ile sanatınız da değişik görünümler kazanır. Aslında bir değil birden çok eser yapmış olursunuz. Bu ışığın size tattırdığı unutulmaz bir sunumdur.

Güzel hobilerden biri de tezhip sanatıdır. İşaretlerle, kendi coğrafyanızı yansıtırsınız, ince dokunuşlarla icra bu sanatı edersiniz ve size bu sanat en çok da sabrı öğretir. Ortaya çıkan sonuç ise mutluluk vericidir.

Örgü örmek: Ülkemizde en çok sevilen elişi hobilerinin başında örgü örmek geliyor. Havlu kenarları, iğne oyaları, patikler, kazaklar, mutfak dantelleri ve daha sayamadığımız bir çok elişi çalışmaları ev hanımlarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Keçe çalışmaları: Keçelerle hayal sınırlarınızı fazlası ile zorlayabilirsiniz. Çocuklarınıza oyuncaklar, evinize dekoratif obje ve ürünler tasarlayabilirsiniz.

Keçe ile yapılan birbirinden güzel elişi çalışmaları mevcut. Buzdolabı magneti, kalemlik, avize ve özellikle çanta tasarlamak bir harika!

Kendin yap projeleri ( DIY):  Çöpe attığımız o kadar çok şey var ki! İşte onlardan öylesine güzel geri dönüşümler elde ediliyor ki.. Aklınız şaşar! Pet şişeden yapılan avizeler, eski kot pantolondan yapılan çanta ve çortlar.. Tekerlekten yapılan saksılar ve daha bir çok kullanılmayan eski eşyalardan kendi kendinize sayısız elişleri yapabilirsiniz.

Takı tasarım: Takı tasarım özellikle bayanlar için harika bir hobi kaynağıdır.  Değişik materyalleri kullanarak; Kolyeler, küpeler, bileklikler, broşlar ve telden yüzükler yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü zorlayın!

FİMO: Günümüzde en çok ilgi duyulan hobilerin başında geliyor.  Fimo ile harika figürler yapabilirsiniz. Örnek olarak: takılar, süsler ve çeşitli aksesuarlar, oyuncaklar ve daha bir sürü şey. Fimo hamuru yada polimer kil olarak biliniyor bilginize…

Dantel ve Nakış İşleri:  Nakışları ve işlemeleri en çok seven millet biziz. Özellikle iğne oyalarına ve çeyizlik dantellere bayılırız.

Nette o kadar çok kaynak var ki.. Hepsinden esinlenebilirsiniz. Sitemizde ayrıca iğne oyası ve dantel örneklerini inceleyebilirsiniz.

Dekoratif boyama: Hayata renk katmanın güzel bir yolu! Polyester boyama, cam ve ahşap boyama gibi çalışmaların hepsi dekoratif boyamaya girer.

Hepsinin birbirinden farklı teknikleri var. İlk önce bu detayları öğrenmeli ve ondan sonra işe koyulmalısınız.

Kağıt işleri: Origami, quilling gibi bir çok hobi işleri var. Özellikle origami ile birbirinden farklı ve özel tasarımlar yapabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın!