Converse Patik Yapımı (Anlatımlı)

Patikler soğuk günlerde ayaklarımızı ısıtmaya yarayan kişisel eşyalarımızdandır. Bu eşyalara şekil vermek biz bayanların el emeğinde saklıdır.

Birçok farklı modele sahip olan patik modellerine bir yenisini ekleyerek converse patik yapımının nasıl olduğunu sizlere bu yazımızda anlatacağız.

Dilerseniz iplerinizi hazırlayarak converse patik modeli nasıl yapılır ile ilgili olarak hazırladığımız yazıya bir göz atalım.

Beyaz mavi ve siyah renklerde üç adet ip satın alın. Siyah ve beyaz renkler sabit diğer rengi dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

Ölçüleri ayak boyutuna göre yapacağınızdan dolayı zincir adetlerini boyuta göre çekmelisiniz. Biz küçük boy patik örneği vereceğiz. Siyah ipimiz ile 17 adet zincir çekelim.

Çektiğimiz zincirin 8 tanesini sık iğne yapalım. Kalan 8 zincirin başını dolayarak hepsini birden çekerek sık iğne yapalım. Zincirlerin diğer tarafını da simetrik bir şekilde yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz. Daha sonra ikinci sıraya geçiyoruz.

Yine zincirlerin başına dolayarak sık iğne yapalım. Uç kısımlarına arttırma yaparak devam edelim. İkinci sıraya toplam olarak 45 adet sık iğne yapılmış olacaktır.

Üçüncü sıraya da aynı işlemleri devam ettirerek toplamda 55 adet sık iğne yapalım. Sıralar devam ederken sık iğne sayıları da 64 ve 5 olarak devam ediyor.

Böylece taban kısmını tamamlamış oluyoruz. Tabanı dik olarak yaparak beyaz ip ile üzerinden geçiyoruz. Dilerseniz taban kısmından sonra diğer aşamaları tamamlayarak patiğimizi elde edebiliyoruz. Web sitemizde ayrıntılı olarak converse patik yapımına dair her türlü bilgiyi edinebilirsiniz.

 

Yorum Yapın!