Çok kolay lif yapılışı anlatımlı

Basit örgü lif yapılışı:

Son zamanlarda internette yıldız lif modeli çok modadır. Her genç kızın sandığında görmekteyiz bu modeli. Yapımı çok kolay ve hızlıdır. Her farklı desen için farklı sayıda ip gerekiyor.

Öncelikle üç zincir çekerek başlıyoruz işe daha sonra 22 adet fıstık yaparak devam ediyoruz. Bir üst sıraya geçtiğimizde her yıldız için 3 fıstık yapıp birleştiriyoruz. Bu işlemi model bitene kadar devam ediyoruz.

Geleneksel hamamların vazgeçilemezi el örgüsü lifler uzun zamandır kullanılmamaktaydı. Örgü lifin yerini kullanımı ve kurutması daha kolay olan plastik banyo topları almıştı.

Fakat örgü lif son zamanlarda tekrar kullanılmaya başlandı. Örgü lif yapılışı çok kolay ve maliyeti çok düşüktür. Yalnızca birkaç liraya kendinize ve sevdiklerinize çeşitli modellerde lifler örebilirsiniz.

Hatta ördüğümüz lifleri satarak ek gelir dahi elde edebilirsiniz. Örgü lif örerken yüzde yüz yün ipler kullanmaya özen gösterin. Plastik maddelerden üretilmiş iplerden uzak durun.

Aksi takdirde banyolarda kullanılan plastik duş toplarından farkı kalmayacaktır. Plastik kökenli ipler kullanmağınız takdirde örgü lifler hem daha sağlıklı hem de kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Örgü lif yapılışı çok zahmetsizdir. Yapmanız gereken ilk iş tuhafiyeden birkaç renk sıfır orlon ip almaktır. Sıfır orlon için 4 numara tığ işinizi görecektir.

Hangi modeli örerseniz örün sıkı örmemeye dikkat edin aksi halde banyoda rahat kullanamayacaksınız. Özellikle çocukların ciltlerine zarar vermemsi için sakallı ip kullanabilirsiniz. Sakallı ipler sıfır orlonlara göre daha yumuşak iplerdir.

 

Yorum Yapın!