Çeyizlik Lif Modelleri

Örgü çeyizlik lif örnekleri

Lif, günlük kullanımda sıklıkla tercih edilen basit bir banyo aksesuarıdır. Hazır parçaları çok kolaylıkla kişisel bakım ürünleri satan yerlerden bulabilirsiniz. Eskiden beri annelerimiz evlerde kendileri lif yaparak kullanır.

Eğer siz de evde kendi liflerinizi yapmak isterseniz, bunun özellikle bebekler için çok daha sağlıklı olacağını bilmelisiniz.

El kabiliyetiniz varsa, kendi liflerinizi yapabilir ve sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Eğer el kabiliyetiniz yoksa, bu tür ürünler satan yerler olduğunu göreceksiniz. Bunlar yine el emeğidir.

Genelde çarşılarda bu tür el emeği yapan yerler bulunur. Özellikle genç kızların çeyizlerinde mutlaka bu tarz el yapımı ürünler yer alır.

Çeyiz için yapılan lifler daha renkli ve modelli olur. Farklı motifleri olan parçaların üzerine tığ işinden çeşitli eklemeler yapılabilir.

Zaten genel olarak tığ işi ya da şişle yapılan parçalar görebilirsiniz. burada önemli olan kullanımı kolay ve göze hitap eden ürünler yapmak ve çeyize koymaktır.

Desenler konusunda internetten yardım alabilirsiniz. buradaki örnekleri inceleyebilir ve açıklamalı görselleri kendiniz de yapabilirsiniz. açıklamalı videoların da ciddi anlamında yardımı olur. Özellikle ilk kez el işi yapan kişiler için videolar oldukça kullanışlı olacaktır.

Çok farklı ebatlarda ve özelliklerde parçalar vardır. Renk ve malzeme seçimi modele göre değişiklik gösterir. Bu nedenle önce nasıl bir şey yapacağınıza karar vermeli, daha sonra malzemelerinizi almalısınız.

Yumuşak ip kullanımı önemlidir. Sonuçta banyoda daha kolay köpüren ve yumuşak olan, hatta organik kullanıma sahip olan parçalar çok daha uygun olacaktır.

Özellikle sakallı ipler, bu konuda çok kullanışlı bir seçenek olacaktır. Kendiliğinden desenli ipler de kolay örnek elde etmenizi sağlar. Böylece fazla zorlanmadan, hem de göze hitap eden liflere sahip olabilirsiniz.

Yorum Yapın!