Çeyizlik Dantel Havlu Kenarları

çeyizlik dantel havlu örneği

Genç kızların çeyizinde olmazsa olmaz bazı parçalar vardır. Bunlardan bir tanesi de havlulardır. Havluların arasında modern olan sade kullanıma müsait olanların yanı sıra, geleneksel özelliklere uygun olanları da görebilirsiniz.

Geleneksel özellikte olanların kenarlarında danteller olur. Dantel zaman alan, emek verilen bir elişidir. Herkesin yapmaya zamanı olmayabilir.

Bunun için çeyiz dükkanlarından yardım alınabilir. Havluların boyutuna ya da desenlerine ve rengine göre değişen kenarlar vardır.

Çeyiz ya da özel kullanım için yapacağınız havlularda önemli olan model seçmektir. Eğer kendiniz yapacaksanız, ip ve tığınızın numarasını ayarlamanız gerekir.

Sadece beyaz kullanmak zorunda değilsiniz. Çiçek desenleri için renkli iplerde kullanabilirsiniz. Bazı örneklerin üzerine renkler katabilirsiniz.

Farklı uygulamaların olduğuna şahit olabilirsiniz. Sade olanlar günlük kullanıma uygundur. Daha şatafatlı modelleri özel günler için tercih edebilirsiniz.

Banyolarda kullanılan havluların yanı sıra, mutfaklarda da dantel özellikli havlular görebilirsiniz. Aslında banyo ve mutfağınızın tarzına göre uygulamalar yapabilir ve modeller yapabilirsiniz.

Özellikle beyaz bir mutfak için dantel kullanımı havlularda çok şık olacaktır. Zarafetten şaşmayan insanlar için dantel, hem geleneksel hem de şık seçim olur.

Genç kızlar için çeyiz döneminde koyulan bu havluların kullanımı çok pratik olmadığı için eskisi kadar tercih edilmez; ancak ne olursa olsun dantelin zarafeti çekicidir.

Bundan dolayı herkesin evinde farklı uygulama ve desenleriyle dantellerin bir köşede durduğuna şahit olabilirsiniz.

Geleneksel miras olan danteller, özellikle havlular söz konusu olduğu zaman çağa uygun olarak kullanılabilir.

El işi kabiliyeti olan kişiler gördüklerini hemen anlayabilir ve örnekleri çıkarabilir. Genel olarak teknik bazı ayrıntılara hakim olmak, anlatımlı görseller ve videolarla desteklenir. Yani bu tarz yardımcı olanaklar sayesinde motifler daha rahat anlaşılır ve yapılır.

Yorum Yapın!