Bebek Örgü Modelleri 2018

Belki de dünyanın en anlamlı, en güzel telaşıdır bebek sahibi olma telaşı. Birbirinden farklı renk ve desenlerde minicik patikler, yelekler, hırkalar sevimli mi sevimli modellerle içinizi ısıtmaktadır. Bebek modelleri örgü yaparken belki de en zorlanmayacağınız modeller olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bebek örgüler, çok basit ve pratik tekniklerle uygulanabilir. Genellikle açık ve canlı renkler tercih etmelisiniz. Pembe, fıstık yeşili, turkuaz, kırmızı, lila gibi renklerde örgüler yapmak yerinde tercihler olacaktır.

Örneğin düz modelde bir yelek örerken üç parçada örebilirsiniz. Önce arka kısmını sonra düğmelerin birleştireceği iki parça ön kısmını üç ayrı şekilde örüp dikişlerle birleştirebilirsiniz. Daha sonra düğmeler dikilmektedir. Dilerseniz boncuk ya da kurdelelerle bu örgü yeleğe farklı desenler katmanız da mümkün.

Yelekler tek parçada da örülebilmektedir. Bu sizin isteğinize bağlı bir durumdur. Hangisi kolayınıza gidiyorsa onu tercih edebilirsiniz.

İster yelek ister hırka ister patik örün bebek modellerinde desen verirken temel tığ teknikleri vardır.

Örneğin mandalina, portakal ya da karpuz dilimli desenler vermek istiyorsanız öncelikle kendinize sıralar belirlemelisiniz. Bu sıralarla örgü yeleğin ana gidiş yolunu oluşturacaksınız. Bu sıralar üzerinden yapacağınız desenler örgü yeleğe model vermiş olacak.

Peki bu sıralar üzerinden nasıl teknikler vermeniz gerekmektedir. Örneğin 2 ters, 6 düz, 2 ters gibi sıra faktörüne göre değişen tığ teknikleriyle model oluşturabilirsiniz. Ancak bu sayısal teknikler dediğimiz gibi sıraya göre değişebilir.

Bebek örgü yapılışı hakkında bilmeniz gereken temel bilgiler bunlardır.

Yorum Yapın!