Basit Bolero Yapılışı

Bolero için ince ip tercih etmelisiniz. Eğer kumaş kullanacaksınız sert ve kalın kumaşlar tercih etmelisiniz. Kadife kumaşlar bu işlem için oldukça uygun olacaktır. İnce kumaşlarınızı ise tela ve ütü yardımıyla işlem için elverişli hale getire bilirsiniz. Örerek yapacağınız bolerolarda kalın tığ kullanmalısınız.

İpiniz ne kadar ince tığınız ise ne kadar kalın olursa daha iyi sonuç alırsınız. Yaklaşık 30 santimetre zincir çekiniz ve zincir üstüne sıkı iğne yapmaya başlayınız.

Bu işlemi 20 santimetre olana kadar devam ediniz. Yaptığımız bu yirmi santimlik parçanın etrafını örümcek örmeye başlayın.20 santim oluncaya kadar devam edin kol ayrımını yapın ve bitirin.

Bolero son birkaç yıldır popülerliğini yitirmiş olsa da birkaç yıl önceye kadar genç yaşlı herkesin kullandığı parçalar arasındaydı. Son yıllarda ise küçük kız çocuklarının kullandığı özel parçalar arasındadır. Bolero kısa sürede örülebilecek basit bir kıyafettir.

Basit tariflerle herkes kısa sürede evde bolero yapabilir. Çeşitli tasarım sitelerinde bolero modelleri ve yapılışı uzun ve detaylı şekilde anlatılmıştır.1 metre kumaşla yapabileceğiniz gibi 1 yumak iple de bolero sahibi olabilirsiniz.

Uzun bir süre daha bolero demode kabul edilecek. Gardırobunuzun en ücra köşelerine kaldırabilirsiniz. Abiye elbiselerinizin üst bölgesini kapatmak için şal kullanabilirsiniz.

Bolero için tasarım sitelerinin yanı sıra bir çok gazetede hafta sonu eki olarak verilmektedir. Küçük kız çocuklarınız için tütü, renkli eteklerin üstüne tüylü kabarık boleroları kullanabilirsiniz.

Kız çocuklarınızın saçlarını küçük topuzlar yapıp boleroya uygun renkli kurdelelerle süsleyebilirisiniz.

Yorum Yapın!