2018 yeni örgü bayan şal modelleri

Örgü şallar çok amaçlı kullanılabilmektedir. Özenle hazırladığınız kıyafetlerinizin üstüne uygun renkte bir şalla kombin yapabilirsiniz. Öte yandan şallar vücudunuzu sıcak tutması için çok ideal giysi türleridir.

Hem kıyafetinizdeki görsel uyumu hem de üşümemenizi sağlar. Bu açıdan bakıldığında çok amaçlı işlevleri vardır

Şalların üçgen modelleri mevcuttur. Ayrıca dikdörtgen modelleri de bulunmaktadır. Bu modellere etol adı da verilir. Farklı kaynaklarda etol olarak görürseniz şaşırmayın. Bu, dikdörtgen şallar için kullanılan bir kavramdır.

Şallar tığ ya da şişle örülmektedir. Model tercihinize göre farklı renklerde ip seçimi yapabilirsiniz.

Şallar parlak iple dizayn edilebilir. Parlak iple yapılan şallar geceler içindir. Bir galada ya da akşam yemeğinde veyahut akşam gerçekleştirilen bir düğün töreninde tercih edilebilir.

Bu noktadan hareketle güzel bir işlevi vardır. Hem görsel zevk açısından hem de akşam serinliğinin verdiği soğuğu kesmek açısından çok idealdir.

Parlak iple örülen şallara sim de dökülebilmektedir.

Şal yapımında her örgüde kullanılan temel örgü teknikleri kullanılır. Bu tekniklerle farklı motiflerde şallar yapabilirsiniz.

Dalgalı model, çınar yaprağı modeli, baklava dilimli şal, saç örgülü şallar, yıldızlı şallar, şemsiye modelli şallar bunlardan bazılarıdır.

Birbirinden farklı modelde şal örebilirsiniz. Örgü hayat kurtarır. Hem zengin bir dolabınız olur hem de serin günlerde kıyafet uyumunuza zarar vermeden kombin yapmış olursunuz.

Yorum Yapın!