2018 yeni Havlu Kenarı örnekleri

Havlu kenarı, bizim kültürümüzde çok fazla yeri olan bir gelenektir. Hanımlarımız genç kızlarımız çeyizlerinde çokça yer verirler.

İğne oylarıyla yapılmış zor modelleri olmasına rağmen çokça kolay yapılabilecek modeller de mevcuttur. İğne oyası mekik oyası ve daha pek çok oya çeşidi ile havlu kenarlarını süslemek mümkün olacaktır.

Özellikle banyo dekorasyonu ile uyum içinde renklerde havlu kenarı yapılışı çok şık banyolara sahip olmanızı sağlar. Özellikle kurdeleler ile süslenmiş olan havlu kenarları oldukça popüler bulunmaktadır. Dahası gösterişi seven bayanlar için oyalarda kullanılan simli ipler oldukça hoş ve şık durmaktadır.

Son yıllarda çeyizlerde zarif açık renkli modeller ön planda karmaşık büyük modellerin uzak durun. Havlularınızda çiçekli modelleri kullanabilirsiniz. Son dönemlerde kadife havlu olarak tabir edilen havlular çok popüler. Kadife dokusu sebebiyle yıkandığı takdirde sertleşmiyor. Yumuşatıcı kullanmasanız dahi rahatlıkla kullanılabiliyor.

Havlu kenarı yapılışını kolaylaştırmak için artık hazır danteller satılmakta yapmanız gereken tek şey satın almak ve bir kurdele yardımıyla havlularınıza uygun renkte dikmektir. Havlularınızda ayrıca boncuk işleri kullanarak onları daha zengin bir görünüme sahip kılabilirsiniz.

Güpürleri ve dantelaları kullanarak hayal gücünüze uygun tamamen hayal gücünüze hitap eden havlu kenarları tasarlaya bilirsiniz. İğne oyası da havlu kenarları yapılışında olmazsa olmazlardandır. Eğer klasiklerden hoşlanıyor iseniz iğne oyası oldukça iyi bir seçenek olacaktır.

Yorum Yapın!