2018 Örgü Şapka Modelleri

Yeni sezon örgü şapka modellerinde bu sene renkler dışında pek klasik örgü şapkaların dışına çıkmamış olduğunu görebilirsiniz. Ama renkler, çiçekler, kalpler sık sık şapkalarda görülmekte olacaktır. En son örgü şapka modellerinden çocuklar için olanlarda ise bayanlar gerçekten aklın sınırlarını zorlamaya devam etmektedir.

Zırh benzeri şapka modelleri yakın zamanda karşımıza çıkmıştı. Bu modelleri daha değişik şapka modelleri takip etti. Ve şimdi sakallı modeller çok popüler olmaktadır.

Çocukların sevdiği kahramanları çoktandır örgü şapka modellerinde görmekteydik. Artan çizgi film kahramanı nedeni ile artık bunların da çeşit sayısı epey bir artış gösterdi.

Çocuklar için olan klasik örgü şapkalardan yine de vazgeçilmiş değildir. Eli maharetli hanımların yaptığı ayıcık şapkalar hala sempatisini koruyor.

Örgü şapka modelleri arasında bir zamanların popüler modeli olan iple üstten büzdürülen modellere de rastlıyoruz. Eğer örgü şapka modellerinde kullanılan örgü tekniklerine gelecek olursak pek tabi en popüler örgü tekniğimiz hasır modelidir. Her nedense örgü şapkaların vazgeçilmezi olmuş hasır modelinin gerçekten de çok hoş bir görüntüsü olduğunu da inkar edemeyiz.

Şu sıra tığ işi ile yapılmış ufak çiçekler, kalpler çok moda olmaktadır. Bu motifleri ufak ufak yapıp örgü şapkanız ile birleştirebilirsiniz. Pek çok giyim ürününde olduğu gibi örgü şapkalarda da üç boyutlu bir görüntü önem kazanmaya başlamıştır. Bu çiçek ve kalpler ile örgülerinize derinlik kazandırabilirsiniz.

Yorum Yapın!