2018 örgü örnekleri

2018 örgü örnekleri arasında bu sene ya motiflerin karıştırılarak daha zor örgüler var ya da çok kolay ve basit örnekler var. Bu sıralar örgü modeli arıyorsanız en son örgüler içerisinde örgünün sadece bir yerinde küçük motifleri daha şık bir görünüm yakalamış olarak bulursunuz. Tabi ki klasiklerden vazgeçmeyen hanımlarımız da yok değil. Her şey sizin maharetli ellerinizdedir.

Klasik örneklerden hoşlananların tercihini en son örgülere baktığımız zaman şemsiye modelinden yana kullandığını da görmekteyiz. Bu model gerçekten de tam bir klasiktir. Farkında olmasanız da örgü kazakları, hırkaları, yelekleri olan pek çok kişinin dolabında şemsiye örgü metodu ile örülmüş olanları mutlaka vardır.

Eğer örmek için delikli bir model arıyorsanız kalbur modelini deneyebilirsiniz. Ayrıca örgünüzün bir kısmında delikler olsun istiyorsanız kalbur motifini oraya da yerleştirebilirsiniz. Olay tamamen sizin maharetli parmaklarınız ve hayal gücünüze bağlı olarak şekillenecektir.

Yine örgünüzün ufak ufak delileri olsun istiyor iseniz nohut modelini tavsiye edebiliriz. Nohut modeli ile özellikle nefis yelekler örebilirsiniz. Şu sıra uzun örgü yeleklerinde moda olduğunu söylemeden geçmek doğru olmaz.

Yine pirinç örneği gerçekten her sene olduğu gibi tahtını kimseye bırakmıyor. Pirinç örneği örgülerinize sade ama dolgun bir görünüm kazandırıyor. Bebek yeleklerinde özellikle çok gördüğümüz bir örgü metodudur. Pirinç örgü motifleri ile ördüğünüz örgüler çevrenizdekilerde hayranlık uyandıracaktır.

 

Yorum Yapın!